01_logo

 Povolny Ferenc Szakképző Iskola 


Szakképző Iskolánk tantestülete és diákjai szeretettel HÍVNAK és VÁRNAK BENNETEKET!

Középiskolai képzés

Középiskolai képzésben részt vevő tanulóink pályaorientációja a faipari, a gépipari és az építőipari szakmacsoportokra irányul. Az érettségi vizsga után a tanulóknak lehetőségük van szakmunkásképzésben részt venni, illetve bútoripari technikus valamint gáz- és tüzeléstechnikai műszerész szakon továbbtanulni. Az érettségi utáni szakképzés 2, ill. 3 éves. Fő profilunk a szakképzés, de a nyelvi és informatikai oktatást is fontosnak tartjuk. Érettségire előkészítő nyelvi képzést német és angol nyelvből folytatunk.

02_csapat   03_tanterem   04_kiallitas

Tanműhelyünkben magas műszaki fejlettségű CNC vezérlésű gépen is dolgozhatnak tanulóink.

05_robot   06_muhely

Iskolánkban három számítástechnikai szaktanterem szolgálja a tanulóink minél magasabb szintű elméleti felkészítését a továbbtanuláshoz, illetve a napi munkaerő-piaci elvárásoknak megfelelően. Iskolai tanműhelyünkben két számítástechnikai labor biztosítja a szakmai informatikai tananyagok elsajátítását (CAD, CNC programozás).

Szakmai képzés

Szakmai képzésünkben a modul-rendszerű modern oktatást alkalmazzuk, amely lehetővé teszi a későbbiekben a tanultak beszámíthatóságát. Kiemelten hiány szakmákban szakiskolai tanulmányi ösztöndíj fizetésére van lehetőség. Külső gyakorlati képzőhelyen tanulószerződéssel foglalkoztatják tanulóinkat.

Az iskolánkban oktatott szakmák szakmacsoportonként:

Modern szakképzés: (képzési idő: 3 év, 9-11. évfolyam)

Gépész szakmacsoport

 

Gázfogyasztóberendezés-
és csőhálózat-szerelő

 

Központifűtés- és
csőhálózat-szerelő

07_muhely

Vízvezeték- és
vízkészülék-szerelő

08_muhely

Faipari szakmacsoport

Bútorasztalos

09_asztalos

Építész szakmacsoport

Ács-állványozó

Épület- és
építménybádogos

Festő-mázoló és tapétázó

11_festo

KőművesSzakképzés 10. osztályt végzetteknek: (képzési idő: 2 év, 11-12. évfolyam)

Építész szakmacsoport

Burkoló

12_burkolo

Faipari szakmacsoport

Kárpitos

13_karpitos

Épületasztalos

10_asztalos

Gépész szakmacsoport

Hűtő- és klímaberendezés-szerelő,
karbantartó

Az iskola minden tanulójának biztosít gyakorlati képző helyet!

Az intézményben működő Povolny Ferenc Sportegyesület egész évben sportolási lehetőségekkel és programokkal várja az érdeklődőket. Sportolóink évek óta kiváló eredményeket érnek el hazai és nemzetközi versenyeken.                                                                           

14_kondi   15_pingpong   16_kintitesi


Erdei iskola

A Hármashegyi Erdei Iskola a Povolny Ferenc Szakképző Iskola tagintézménye. Erdei iskolánk 24 diák és 2 kísérő befogadására alkalmas. A WC-k és zuhanyzók helyiségei óvodások és mozgáskorlátozottak fogadását is lehetővé teszik. Az iskola kiválóan alkalmas felnőtt csoportok szakmai programjainak lebonyolítására, továbbképzésekre.

17_erdeiiskola   18_erdeiiskola


Kiválón felkészült fiatalokat búcsúztatunk minden évben.   

20_tanc   21_ballagas   22_ballagas

23_jutalom   24_jutalom   25_ballagas


   
Dinamikusan fejlődő, a piaci és partneri igényekhez alkalmazkodó intézmény vagyunk!


Iskolánk szívesen vesz részt pályaválasztási szülői értekezleteken, ahol tanáraink bemutatóval egybekötött tájékoztatót tartanak.


Az iskola honlapja: http://www.povolny.hu/

Széchenyi 2020

infoblokk_kedv_final_felso_cmyk_esza

Kapcsolat

Alföld Szakképző Nonprofit Közhasznú Kft.

4030 Debrecen, Fokos u. 12.
Tel.: (+3652) 437-311 • Fax: (+3652) 436-243
Email: info@alfoldszakkepzo.hu


Alföld Szakképző Nonprofit KK Kft. nagyobb térképen való megjelenítése