01_logo

 Péchy Mihály Építőipari Szakközépiskola 

02_iskolaIskolánk a belvárosban található. Jól megközelíthető mind a helyi, mind a távolsági utazási eszközök megállóhelyeiről. Menzát minden diákunk számára tudunk biztosítani, a kollégiumi elhelyezést segítjük. A 62 éves múlttal rendelkező iskolánk oktatási szerkezete az évek során változott, de mindvégig középfokú szakmai végzettséggel rendelkező építőipari szakembereket képeztünk.

     
A nálunk tanuló diákok az érettségire felkészítő szakaszban szakmai alapozó oktatásban részesülnek.        

03_lakatos   04_muhely

A 12. évfolyam érettségi vizsgával zárul, ezt követően tanulóink 50 %-a szakirányú felsőoktatási intézményben tanul tovább, vagy szakképző évfolyamainkon magasépítő, műemlékfenntartó vagy épületgépész technikusi végzettséget szerez. OKJ-s bizonyítvánnyal távozó diákjaink ismerik a különböző építési módokat és ezek technológiai folyamataira vonatkozó fontosabb műszaki, gazdasági és jogi szabályozásokat, a munkajogi, munkavédelmi, környezetvédelmi, tűzvédelmi és biztonságtechnikai előírások lényegesebb rendelkezéseit, a munkaszervezés, irányítás és ellenőrzés legalapvetőbb elemeit, az épületek kivitelezésével kapcsolatos kalkulációs, költségvetési és elszámolási munkák műszaki és pénzügyi szabályait. A választott szakmának megfelelő gyakorlati ismeretek mellett a mindennapi élet során is jól hasznosítható képességekre tesznek szert.       

05_festo   06_asztalos

07_kovacs   08_muhely

Diákjaink az angol vagy a német idegen nyelvet választhatják, melyeket heti 4-4 órában sávos rendszerben tanulják négy éven át. A szakképző évfolyamon tanulók szakmai idegen nyelvi képzéssel egészítik ki addigi nyelvismeretüket.

09_konyvtar   10_infoterem 

Külföldi partnerkapcsolatunk révén lehetőség nyílik németországi szakmai gyakorlat végzésére is.

11_festok   12_kirandulas         

Tanulóinkat szabadidejük tartalmas eltöltésében színvonalas kulturális és közösségi programokkal segítjük, a könyvtárban Internet-hozzáférést biztosítunk számukra.

13_kirandulas   14_rendezveny

15_mikulas   16_eloadas

2010–ben iskolánk rendezte meg a Kárpát–medencei Nemzetközi Építész Diákkonferenciát.

17_debrecen   18_plakat   19_hortobagy                                        

Minden év felemelő eseménye diákjaink búcsúzása:                    

20_tanc   21_ballagas

22_ballagas   23_ballagas


Az iskola honlapja: http://www.pechy-debr.sulinet.hu/

Széchenyi 2020

infoblokk_kedv_final_felso_cmyk_esza

Kapcsolat

Alföld Szakképző Nonprofit Közhasznú Kft.

4030 Debrecen, Fokos u. 12.
Tel.: (+3652) 437-311 • Fax: (+3652) 436-243
Email: info@alfoldszakkepzo.hu


Alföld Szakképző Nonprofit KK Kft. nagyobb térképen való megjelenítése